Szlaki Beskidu Sądeckiego
Główny Szlak Beskidzki (GSB) - (imienia Kazimierza Sosnowskiego ) - szlak turystyczny znakowany kolorem czerwonym biegnący od Ustronia w Beskidzie Śląskim do Wołosatego w Bieszczadach. Najdłuższy szlak w polskich górach, liczy około 496 km długości, przebiega przez Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, Gorce, Beskid Sądecki, Beskid Niski oraz Bieszczady. Biegnąc najwyższymi partiami polskich Beskidów, umożliwia dotarcie na: Stożek, Baranią Górę, Babią Górę, Policę, Turbacz, Lubań, Przehybę, Radziejową, Jaworzynę Krynicką, Rotundę, Cergową, Chryszczatą, Smerek i Halicz, a także do miejscowości, takich jak: Ustroń, Rabka-Zdrój, Krościenko nad Dunajcem, Rytro, Krynica-Zdrój, Iwonicz-Zdrój, Rymanów-Zdrój, Komańcza, Cisna, Ustrzyki Górne i in.
Główny Szlak Beskidzki (GSB) - Beskid Sądecki
Odcinek ma długość 7.2 km. Najwyższym punktem szlaku jest szczyt Huzary (864 m.n.p.m.). Jednym z punktów startowych może być wieś Mochnaczka Niżna, znajdująca się na wysokości 628 m.n.p.m. Druga strona szlaku znajduje się w miejscowości Krynica-Zdrój (567 m.n.p.m.).
Odcinek ma długość 12.2 km . Najwyższym punktem szlaku jest szczyt Jaworzyna Krynicka (1114 m.n.p.m.). Jednym z punktów startowych może być miejscowość Krynica-Zdrój, znajdująca sie na wysokości 572 m.n.p.m. Druga strona szlaku znajduje się w miejscowości Krynica-Zdrój (567 m.n.p.m.).
Odcinek ma długość 7.0 km . Najwyższym punktem szlaku jest szczyt Runek (1082 m.n.p.m.). Jednym z punktów startowych może być Runek Druga strona szlaku znajduje się na Hali Łabowskiej. Na Hali łabowskiej znajduje sie schroniskow, z charakterystycznym malunkiem na ścianie, przedstawiającym przebieg GSB.
Odcinek ma długość 12.2 km . Najwyższym punktem szlaku jest szczyt Wierch nad Kamieniem (1084 m.n.p.m.) Jednym z punktów startowych może być Hala Łabowska, znajdująca sie na wysokości 1064 m.n.p.m. Druga strona szlaku znajduje się w Rytrze (342 m.n.p.m.). Od Hali Łabowskiej mijamy po drodze: Wierch nad Kamieniem, Halę Pisaną, Schronisko Cyrla i docieramy do wschodniej strony do miejscowości Rytro.
Odcinek ma długość 16.7 km . Najwyższym punktem szlaku jest szczyt Radziejowa (1266 m.n.p.m.) . Jednym z punktów startowych może być miejscowość Rytro, znajdująca sie na wysokości 342 m.n.p.m. Druga strona szlaku znajduje się na szczycie Przehyba (1175 m.n.p.m.) . Od Rytra mijamy po drodze: Polanę na Kordowcu, Niemcową, Wielki Rogacz, najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego Radziejowa (1266 m.n.p.m.) i docieramy do Przehyby
Odcinek ma długość 13.1 km . Najwyższym punktem szlaku jest szczyt Przehyba (1175 m.n.p.m.). Jednym z punktów startowych może być miejscowość Przehyba. Druga strona szlaku znajduje się w Krościenku. Podążając od Przehyby mijamy po drodze: Skałkę, Kubę, Dzwonkówkę, oraz Groń. W Krościenku konczy się etap GSB w granicach Beskidu Sądeckiego, pokonujac po drodze 67 km, przy przewyższeniu 3200 metrów.