Loading...
BESKID SĄDECKI - Szlak turystyczny - pętla Krynica-Zdrój - Góra Parkowa - Huzary - Krynica-Zdrój

Szlaki Beskidu Sądeckiego

Pętla Krynica-Zdrój - Jaworzyna Krynicka - Schronisko PTTK na Jaworzynie Krynickiej - Przełęcz Krzyżowa - Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój - Góra Parkowa - Huzary - Krynica-Zdrój - szlak turystyczny - pętla o długości ok. 8 km. Najwyższym punktem szlaku jest szczyt Huzary ( 864 m n.p.m.). Szlak jest bardzo popularny, ze względu na bliskość uzdrowiska Krynica Zdrój. Wiedzie na najwyższy szczyt po wschodniej stronie miasta - Huzary ( 864 m n.p.m.). Przejście w spokojnym tempie tej pętli zajmuje niecałe 3 godziny.

Pobierz Trasę GPSplik .gpx trasy Krynica-Zdrój - Jaworzyna Krynicka - Przełęcz Krzyżowa - Krynica-Zdrój

#1. Krynica-Zdrój - Huzary

Pierwszy odcinek pętli na Huzary wiedzie równocześnie z szlakiem niebieskim Powroźnik - Krynica Zdrój, który łączy ze sobą te dwie miejscowości. Początkowo ścieżka wiedzie w górę, zakosami po terenie 60-hektarowego Park Zdrojowy - Krynica Zdrój. Po maksymalnie 40 minutach, podążając szlakiem, osiąga się wierzchołek Góry Parkowej ( 742 m n.p.m.), która stanowi popularne miejsce wypoczynku. Z drugiej strony szczytu, szlaki wiodą przez las, aby po 800 metrach, przy źródełku miłości odłączyć się od siebie. Szlak żółty schodzi do drogi Krynica-Tylicz a po jej przekroczeniu rozpoczyna dość stromą wspinaczkę na szczyt Huzary ( 864 m n.p.m.). Dojście do tego miejsca zajmuje około 1:40 minut od centrum Krynicy-Zdrój. Samo podejście na Huzary znakowane jest kolorem żółtym i czarnym.
Więcej o tym szlaku:Krynica - Góra Parkowa - Huzary

Krynica-Zdrój - pijalnia główna

#2. Huzary - Krynica-Zdrój

Stary Dom Zdrojowy od strony Bulwarów Dietla Na szczycie Huzarów swoje skrzyżowanie ma aż 4 szlaki. Zejście pętlą do Krynicy-Zdrój znakowane jest czerwonym szlakiem GSB. Trasa ta przebiega cały czas w dół, pokonując nieco ponad 300 metrów przewyższenia. Początkowo wraz z szlakiem czerwonym przebiega szlak zielony oraz żółty ( kończy się po 350 metrach ). Ścieżka jest wygodna, biegnie praktycznie cały czas przez las a do tego jest doskonale oznakowana. Można na niej spotkać rzeszę turystów oraz kuracjuszy uzdrowiska. Na terenie miasta szlak czerwony skręca i odbiega od zielonego na lewo, biegnąc głównym deptakiem Krynicy-Zdrój.
Więcej o tym szlaku:Mochnaczka - Huzary - Krynica Zdrój (GSB)

Huzary fot. beskidsadecki.euHuzary fot. beskidsadecki.eu

Informacje o szlaku Pętla Krynica-Zdrój - Góra Parkowa - Huzary - Krynica-Zdrój

Szczyty na trasie

Jaworzyna Krynicka ( 1114 m n.p.m.)
Góra Parkowa ( 742 m n.p.m.)
Huzary ( 864 m n.p.m.)