Obiekty w Parku Zdrojowym w Krynicy-Zdrój
Stawy - znajdujące się w Parku Zdrojowym w Krynicy to jeziorka osuwiskowe ( 4 stawy ). W nazewnictwie lokalnym nazwane są "Czaplimi Stawami" a największym z nich jest Staw Łabędzi. Zamieszkiwane są przez kaczki oraz łabędzie. Już od końca zimy zlatuję się tutaj wiele gatunków innych ptaków, które bytują do późnej jesieni.
Altany pochodzące z XIX wieku znajdują się w północnej części Parku Zdrojowego. Park otacza górę parkową również na północnych stokach, nad doliną Palenicy. Dwie drewniane altany mają swoje nazwy: "Wanda" i "Marzenie"
Statua Najświętszej Maryi Panny - to figura, która uważana jest za słynącą łaskami oraz Królową Krynickich Zdrojów. Z pobliskiej parafii zdrojowej podczas lata wychodzą procesję, a ich końcowym miejscem modlitwy jest statua. Gromadzą się przy niej głównie kuracjusze na odbywających się tutaj nabożeństw dziękczynno - błagalnych. Figurę zaprojektował Artur Grotter a została ona wzniesiona w 1864 roku. Fundatorem była fundacja opieki chorych i ubogich Seweryny hrabiny Badenii. Figurę Najświętszej Maryi Panny ogrodzono żelazną balustradą. W połowie XX wieku ustawione zostało nowe podmurowanie a przed figurą betonowy podest z schodami.
Ławeczka Kraszewskiego - znajduje się na tzw. Edwardówce na skraju Parku Zdrojowego i Góry Parkowej. Odsłonięto ją 1 sierpnia 1881 z okazji obchodzonego przez artystę 50-lecia twórczości upamiętniając jego pobyt. Pisarz, działacz społeczny, historyk Józef Ignacy Kraszewski przebywał w Krynicy w 1866 r. Owocem pobytu w uzdrowisku była powieść "Wielki nieznajomy", której akcja rozgrywa się waśnie w 1866 r. w uzdrowisku. Autorem pomnika jest Wojciech Gerson. Do kamiennej ławeczki dołączone zostało popiersie Kraszewskiego, wykonane z brązu. Elementami pomnika do dnia dzisiejszego jest więc ławeczka oraz centralnie umieszczony cokół z popiersiem. Pomnik ten posiada napis: "Zakątek J. I. Kraszewskiego" oraz trochę poniżej: "Pamiątka jego pobytu w roku 1866 uświęca Krynica podczas jubileuszu 1897 r."
Michasiowa Polana - znajduje się na trasie ścieżki spacerowej wokół Góry Parkowej. Doskonałe miejsce na odpoczynek dla kuracjuszy oraz spacerowiczów. Szczególnym obiektem na Polanie jest źródło wody mineralnej: " Bocianówka" które wytryska spod odlewu figurki bociana, który ma uczepione do swojej szyi dzieciątko. Na Polanie Michasiowej znajdują się dwa oczka wodne, na których w okresie godowym (wczesną wiosną) możemy zaobserwować zaloty miłosne kumaka górskiego, traszki górskiej i karpackiej.
Szczyt - jest miejscem, gdzie kończy się trasa kolejki linowow-terenowej. Oprócz górnej stacji znajduje się tam restauracja, o dość osobliwej nazwie: "U Babci Maliny". Dużą atrakcję stanowią Rajskie Ślizgawki, na które wchodzi się na wysoką wieże i zjeżdża się z niej kilkoma rynnami. W pogodny dzień ze szczytu roztacza się przepiękna panorama Beskidu Sądeckiego, Beskidu Niskiego, a przy dobrej widoczności Tatr. Na górze rośną licznie gatunki obcego pochodzenia takie jak: daglezja zielona, jodła kaukaska, żywotnik olbrzymi, choina kanadyjska, szydlica japońska, sosna wejmutka czy sosna wydmowa.
Kolejka linowo-terenowa - w latach dwudziestych XX w. z inicjatywy profesora Akademii Rolniczej z Krakowa - E. Chodzickiego zmodernizowano cały Park Zdrojowy (poszerzono ścieżki, zasadzono egzotyczne drzewa, wykonano przecinki odsłaniające piękne widoki). Wtedy również wytyczono trasę kolejki terenowej. Pierwsi turyści mogli skorzystać z niej 17 grudnia 1937 r. W otwarciu uczestniczyła wdowa po Marszałku - Aleksandra Piłsudska. Krynicka kolejka była wtedy drugim tego typu obiektem w Europie. Na trasie długości 642 m pokonuje ona 142 m różnicy wzniesień. Dolna stacja kolejki znajduje się na tzw. Janówce, pomiędzy "Hydropatrią", a Hotelem "Prezydent".