Diabelski Kamień - Jaworzyna Krynicka - jest nieożywionym pomnikiem przyrody. Znajduje się na Jaworzynie Krynickiej ( 1114 m n.p.m.), na jej wschodnim stoku. Dojście do obiektu jest bardzo wygodne: wiedzie tam szlak czerwony i zielony. Obydwa prowadzą na najwyższy szczyt Pasma Jaworzyny Krynickiej. Inną nazwę jaką sie stosuje to "magiczny kamień", a jest to związane z 2 legendami. Turyści przechodzący obok tego kamienia zobaczą jego dość oryginalny kształt.
Kamień świętej Kingi - Skałka - zwane jest również krzesłem św. Kingi to grupa wychodni skalnych, złożonych z piaskowca magurskiego. Ten pomnik przyrody nieożywionej znajduje się w okolicach szczytu Skałka ( 1163 m n.p.m.) w Paśmie Radziejowej, nieopodal szczytu Przehyba ( 1175 m n.p.m.). Ta dość osobliwa skała otoczona jest gęstym, świerkowym lasem na północnym stoku góry. Piaskowy głaz przypomina swoim kształtem krzesło, obok którego znajdują się rożnej wielkości skalne wychodnie.
Czarci Kamień - Wierch nad Kamieniem - zwany też Diablim Kamieniem. Wierzchołek Czarciego Kamienia to doskonały punkt widokowy. W okolicy skały znajduję się kilkanaście jaskiń. Sama skała jest piaskowcem magurskim, która w tym miejscu tworzy jego wychodnię. Miejsce lokalizacji Czarciego Kamienia, który jest pomnikiem przyrody "Skały i jaskinie pod Wierchem nad Kamieniem" jest dość dobrze opisane dla turystów poruszających się Głównym Szlakiem Beskidzkim.
Jaskinia w Pękniętej Kopie - Wierch nad Kamieniem - jaskinia jest zbudowana w litym piaskowcu, gdzie strop i ściany noszą ślady dopasowania. Jej wysokość to około 2 metry na całej długości, 5 metrów głębokości oraz 13 metrów długości
Jaskinia Niedźwiedzia - Wierch nad Kamieniem - długość jaskini wynosi tyle samo, co podczas odkrycia, czyli 340 metrów. Sama jaskinia powstała w podłożu piaskowcowym, które jest dość lite a ściany oraz stropy noszą ślad dopasowania.