Loading...
BESKID SĄDECKI - Szlak turystyczny - pętla ścieżka przyrodnicza Las Lipowy Obrożyska

Szlaki Beskidu Sądeckiego

Pętla ścieżka przyrodnicza Las Lipowy Obrożyska

Ścieżka przyrodnicza Las Lipowy Obrożyska - szlak turystyczny - pętla o długości ok. 3 km. Najwyższym punktem szlaku jest szczyt Majerz ( 612 m n.p.m.). Ścieżka biegnie przez obszar Rezerwatu przyrody Las Lipowy Obrożyska ( 100,38 ha), który ściśle chroni las lipowy, jedynie w tym miejscu występujący rodzaj karpackiego lasu. Obsza rezerwatu położony jest nad prawym brzegiem Popradu w odległości niecałych 2 km od miejscowości Muszyna.

Pobierz Trasę GPSplik .gpx trasy pętla ścieżka przyrodnicza Las Lipowy Obrożyska

Ścieżka przyrodnicza Las Lipowy Obrożyska

Początek szlaku pętli w Rezerwacie przyrody Las Lipowy Obrożyska rozpoczyna się około 2 km od centrum Muszyny, na wygodnym parkingu przy drodze 971. Szlak rozpoczyna się dużą tablica informacyjną oraz dobrze oznaczoną ścieżką pieszą. Sam obszar leśnego rezerwatu przyrody zajmuje powierzchnię 100,38 ha. Ścieżka wije się po południowo - zachodnim stoku Mikowej Góry ( 638 m n.p.m.), omijając jednak jej wierzchołek od strony północnej. Trochę niższym wierzchołkiem jest Majerz ( 612 m n.p.m.), na który się wchodzi w połowie trasy ( już poza obszarem rezerwatu ).

Rezerwat Las Lipowy Obrożyska Powrotny etap szlaku spacerowego biegnie bliżej doliny Milickiego Potoku, osiągając jego dno w ostatnim etapie ( po około 2 km ). Zbliżając się do ostatniego fragmentu ścieżki, podążającego wspólnie z jej początkiem, zostawiliśmy po lewej stronie szczyt Mikowa Góra ( 638 m n.p.m.). Koniec ścieżki oznakowany jest tablicą, za którą po kilkusetmetrach docieramy do parkingu, z którego rozpoczęliśmy wędrówkę po rezerwacie.
Więcej o tym szlaku: Szlak spacerowy Las Lipowy Obrożyska

Rezerwat Las Lipowy Obrożyska fot. A. Klimkowski

Informacje o pętli ścieżka przyrodnicza Las Lipowy Obrożyska

Szczyty na trasie

Mikowa Góra( 638 m n.p.m.)
Majerz ( 612 m n.p.m.)