
Ołtarz główny znajdujący się w głównym przęśle kościoła pochodzi z 1699 roku i wraz z ołtarzami bocznymi jest dziełem Baltazara Fontany. Był to włoski artysta, który wykorzystał do stworzenia ołtarzy czarny marmur oraz stiuk. Obraz w ołtarzu główmy znajduje się na srebrnej blasze i przedstawia Trójce Przenajświętszą. Towarzyszą jej: święty Franciszek, Jan Chrzciciel, Paweł i Kinga. W górnej części obrazu namalowana została scena wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ołtarze boczne przedstawiają wizerunki św. Antoniego oraz św. Klary. Ołtarze boczne w nawie kościelnej są poświęcone Matce Boskiej Pocieszycielce Strapionych ( po lewej ) oraz opisanej wyżej Św. Kindze ( po prawej ).

Na uwagę zasługuje barokowa ambona, wykonana na rzucie gwieździstym 1671 roku. Jest ona unikalną pamiątką, której bogata dekoracje rzeźbiarska przedstawia drzewo genealogiczne Jezusa oraz Jego Matki. Jest ona arcydziełem sztuki snycerskiej. Wykonał ją według podań Gabriel Padwani. Ma ona ok 6 metrów wysokości a u jej podstawy znajdziemy postać Jessego, który był ojcem króla Dawida. Przedstawiono go jako początek gałęzi winnego krzewu, które wychodzą z jego piersi. Liście krzewu stanowią 12 figur królów izraelskich a Matka Boska stoi wraz z dzieciątkiem na kuli ziemskiej, która jest opasana przez węża, na szczycie drzewa. Ostatnią postacią jest Michał Archanioł, który znajduje się nad bramką nad schodkami i waży ludzkie sprawy.

Dodatkowymi elementami, które sprawiają że klasztor i kościół jest wyjątkowy są drzwi zakrystii. Znajduje się na nich malowidło, w którym przedstawiono ceremoniał przeniesienia relikwii św. Stanisława. Ponadto uwieczniono na nich zwycięstwo Bolesława Wstydliwego nad Jadźwingami. Całości wystroju dopełnia gotycka chrzcielnica z XV wieku. Kształtem przypomina bogato zdobiony ośmioboczny kielich