Loading...
BESKID SĄDECKI - Magiczny ogród - stawy rekreacyjne - Muszyna

Atrakcje Beskidu Sądeckiego

Magiczny ogród - stawy rekreacyjne - Muszyna

Magiczny ogród - stawy rekreacyjne to zaraz po Ogrodach zmysłów , wybudowany w kompleksie Parku Zdrojowego Zapopradzie obiekt, który jest udostępniony odwiedzającym Muszynę. Znajduje się on przy Al. Zdrojowej, za pijalnią wody mineralnej Antoni. Obiekt jest ogólnodostępny i nieodpłatny oraz możliwy do użytkowania o każdej porze dnia i nocy. Ta atrakcja Muszyny może przenieść odwiedzających uzdrowisko turystów dalej do czasów antycznej Grecji.
GPS: N 49° 29' 0.559'' E 20° 48' 20.101''

Opis Magiczny ogród - stawy rekreacyjne - Muszyna

Fontanna Muszyna - na zapopradziu fot. Rafał Rębacz Magiczny Ogród zajmuje powierzchnię 27 tys. m2, na której swoje miejsce znalazło 10 figur, będących unikatowymi, piaskowcowymi pomnikami, które przedstawiają muzy, grackich bogów oraz pory roku. Ogród przypominający swoim wyglądem greckie oraz rzymskie ogrody, których charakterystycznymi elementami są posągi i stele, sprawia, że będąc w tym miejscu czujemy się jak w starożytnych ogrodach. Dopełnieniem ludzkich posagów jest bujna roślinność, z niezliczoną ilością kwiatów, których woń pobudza zmysły, strumykiem przepływającym przez ogród a przede wszystkim stawy, które pozwalają się wyciszyć i w spokoju spędzić czas.

Czarci Kamień fot. Roman Baran
Zapopradzie in Muszyna Rzeźbami, które znajdują się w Magicznym Ogrodzie są: posąg Adonisa, który był ukochanym Afrodyty oraz uważany jest za bóstwo umierania oraz ponownego odradzania się przyrody; Hebe - będąca żoną Herkulesa oraz boginią młodości; Talia - córka samego Zeusa oraz jedną z muz ( muza komedii ); Antiope, która będąc kochanką Zeusa posiadała wyjątkową urodę; Kanefora, znana z noszenia na swojej głowie kosza, w której znajdowały się kwiaty oraz owoce, głównie podczas procesji; Dionizosa - boga wina, dobrej zabawy i atrakcji.

Magiczny Ogród w Muszynie Wieczorami w Magicznym Ogrodzie uruchamiana jest specjalna iluminacja, a stawy ożywają poprzez uruchomione w dnie gejzery. Dopełnieniem jest letnia muzyka wykonywana przez świerszcze, których jest tutaj niemało. Miejsce to stało się ulubionym punktem kuracjuszy oraz mieszkańców Muszyny, ale odwiedzają je również artyści, którzy szukają tutaj natchnienia do swojej pracy artystycznej. Zwyczajem jest wrzucanie do stawu grosika na szczęście, w celu uproszenia bogów zaklętych w posągach, o fortunę.

Magiczny Ogród fot. UMiGU Muszyna
Magiczny Ogród fot. UMiGU MuszynaMagiczny Ogród fot. UMiGU Muszyna
Magiczny Ogród fot. UMiGU MuszynaMagiczny Ogród fot. UMiGU Muszyna
Magiczny Ogród fot. UMiGU MuszynaMagiczny Ogród fot. UMiGU Muszyna